איך לוקחים בצורה נכונה משכנתא לבנייה עצמית?

נכתב ב
30/9/2017

כשאומרים בית - מדברים על משכנתא ברוב הגדול של המקרים, אנשים מעוניינים ברכישה או בנייה של בית, זקוקים למשכנתא. אחד ההבדלים המשמעותיים בין משכנתא שכולנו מכירים, משכנתא לקניית בית מוכן, מול משכנתא לבניית בית, היא ללא ספק היכולת לחזות את הסכום שיידרש מכם לשלם.

ההבדל בין רכישת בית פרטי לבין בנייה עצמית בשונה מקניית בית מיזם הכוללת כבר את חישוב הקרקע יחד עם הבית, בנייה עצמית תדרוש מאיתנו תהליך ארוך יותר הכולל רכישת מגרש, ורק לאחר מכן נתחיל את תהליך הבניה. עוד חשוב לציין, שבתהליך של בנייה העצמית אתם אלו שאחראים על כל ענייני הבנייה, בחירה וניהול קבלנים וגם מבחינת אישורים והיתרים, מה שהופך את התהליך למורכב משמעותית יותר מקנייה רגילה.

מהם ההבדלים בין משכנתא רגילה למשכנתא לבנייה עצמית?

1. שחרור כספים -  מדובר בהבדל המהותי ביותר שקיים בין משכנתא רגילה למשכנתא לבנייה עצמית. כשאתם בונים עצמאים את ביתכם, אתם מקבלים את הכסף במספר פעימות ולא בפעם אחת, זאת מהסיבה שאתם לא באמת צריכים את כל הכסף באופן מיידי אלא תוך כדי התקדמות הבניה.

2. עלות המגרש - הבנקים יאפשרו לכם לקבל משכנתא על רכישת מגרש אפילו לפני שהתחלתם לבנות, כאשר אחוזי המימון למגרש דומים יחסית לאחוזי המימון לרכישת דירה, אך חשוב לציין שהבנקים פחות ייטו לאשר לכם אחוזי מימון גבוהים בשל סיכוני אשראי גבוהים יותר.

3. עלות בניה - על מנת לקחת משכנתא עבור בניה עצמית, יש צורך בהצגת כל התוכניות והאישורים לבנייה מהרשות המקומית לבנקים.

4. . תמהיל המשכנתא - במשכנתא בבנייה עצמית את החלק של המסלולים בריביות קבועות, נוכל לקחת אך ורק בשחרור הראשון ולאחר מכן נאלץ לקחת את הכסף במסלולים בעלי ריביות אשר משתנות.

5. אחוזי מימון - עבור מגרש ניתן לקחת עד כ- 75% מימון לרוכשים חדשים ועד 70% לאלו המשדרגים. כמו כן גם בבניה עצמית הבנקים יכולים לתת אחוזי מימון גבוהים, אך מוותרים על כך מהסיבה שהם מסיקים שהבניה תעלה יותר ממה שתכננתם מראש, ולכן יעדיפו לקחת אחוזי ביטחון ולא לאשר מראש משכנתא באחוזי מימון גבוהים.

תכנון פיננסי נכון הוא קריטי במיוחד בלקיחת משכנתא לבנייה עצמית

חברת NPI פתרונות פיננסיים מתמחה בפתרונות פיננסיים וליווי בקניית קרקע, ייעוץ על בניית בית, חישוב כלכלי ופיננסי לאורך התהליך, ייעוץ משכנתא, מחזור משכנתא ועוד. משכנתא לבנייה עצמית או משכנתא בכלל היא עסק שצריך להיות מומחים בו, להכיר בעל פה את הדרך בה עובדים הבנקים ולהכיר את השוק ולהבין לעומק את התהליך המורכב, ולכן חשוב שלא לחסוך בשירות כל כך קריטי עבורכם.

החשיבות של ליווי גורם מקצועי ומיומן בכל הפרמטרים של בנייה עצמית ורכישת משכנתא לבנייה עצמית היא עצומה, זאת מאחר ויכולה לחסוך לכם הרבה מאד זמן, אנרגיה וכמובן טעויות מיותרות. כמו כן יש לציין כי ברשותינו שירות בלעדי הכולל חבילת מיידעים ייחודית אשר תפרוס בפניכם את תעודת הזהות הפיננסית שלכם, לפיה נוכל לדייק עוד יותר את ההוצאות, ההלוואות וההחלטות הכלכליות על סמך היכולות שלכם והכדאיות עבורכם, מה שיתן לכם את הערך המוסף החשוב ביותר שתוכלו לקבל להמשך הדרך.

Tutorial

שיפור ותיקון היסטורית אשראי

דירוג האשראי שלך משקף את המשמעת הכלכלית שלך ואת הסבירות שלך לשלם חוב. זו הסיבה שחברות כרטיסי האשראי ומנפיקי האשראי אחרים משתמשים בה כדי לקבוע אם תינתן לך הלוואה/מסגרת/משכנתא.

משכנתא

איך לוקחים בצורה נכונה משכנתא לבנייה עצמית?

אם הגעתם להחלטה שאת בית מגוריכם אתם רוצים לבנות בעצמכם, מהסיבות הברורות בהן אתם רוצים לראות בפועל את הבית המושלם בעיניי רוחכם, חשוב גם שתדעו שמדובר בתהליך שהוא לא רק מרגש אלא גם מאתגר במיוחד ותכינו את עצמכם אליו כמו שצריך.

ייעוץ פיננסי

איך יודעים שהגיע הזמן להסתייע בשירות של יועץ פיננסי?

בחיים הללו, כמו שבטח כל אחד ואחת מאיתנו שמים לב, יש צורך קיומי ואף הכרחי בתזרים כלכלי קבוע על מנת לשרוד, להסתדר, לחיות ברמת חיים טובה או לחיות ברמת חיים מצויינת

משכנתא

איך לוקחים בצורה נכונה משכנתא לבנייה עצמית? 

אם הגעתם להחלטה שאת בית מגוריכם אתם רוצים לבנות בעצמכם, מהסיבות הברורות בהן אתם רוצים לראות בפועל את הבית המושלם בעיניי רוחכם, חשוב גם שתדעו שמדובר בתהליך שהוא לא רק מרגש אלא גם מאתגר במיוחד ותכינו את עצמכם אליו כמו שצריך. 

משכנתא

משכנתא הפוכה - עולם שלם של הזדמנויות 

מהרגע שבו אנו מגיעים לגיל 60, אנחנו מתחילים להסתכל על החיים מפרספקטיבה אחרת, מצד אחד רגועה יותר כשמסתכלים על ההיבט התעסוקתי ועל הפנסיה שאמורה להגיע בשנים הקרובות, ומצד שני על עצמנו, על הגיל שלנו ועל הרצון לשמר את רמת החיים אליה התרגלנו.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form