הלוואה חוץ בנקאית נלקחת לרוב כשבמערכת הבנקאית לא מספקים ללווה אשראי. אנחנו , וזו עובדה צורכים הרבה, ובמקרים רבים , אפילו יותר מאשר אנחנו יכולים לממן בהון שלנו. ואז מה עושים? פונים לבנק, וכך בהדרגה, אנחנו אוספים ערמה של חובות (כשהחוב הגדול ביותר לרוב הוא המשכנתא), וחיים בעצם מהלוואות ומתגלגלים בין הלוואה להלוואה.

אנשים חיים כאן בהמתנה להלוואה חדשה, למימון חדש, למתנה מההורים, משבירת חסכונות, ומקרן ההשתלמות שעומדת להפוך לנזילה. זה סוג של בועת אשראי צרכני שבולטת בעיקר בתחום הרכב – בתחום הזה, חברות הרכב עצמן מממנות לנו את רכישת הרכב, חברות הליסינג מממנות לנו רכישת רכב "אפס קילומטר" ורכבים אחרים, וגם מימון ישיר וחברות כרטיסי האשראי הן שחקניות גודלות בשוק הזה.

על כל פנים, הלוואות בנקאיות הן הלוואות מגופים שמכירים אתכם לעומק – הם מכירים אתכם לרוב במשך תקופה ממושכת, יש לכם חשבון שוטף בבנק והם יודעים מה השכר שלכם, מה ההוצאות שלכם, והם בודקים את יכולת ההחזר שלכם.

הבנקים גם נוטים לקבל ממכם שיעבודים, כך שמדובר מבחינתם בהלוואות יחסית בטוחות, ולכן – הריבית גם נמוכה. כלל חשוב מאוד של תחום המימון הוא הקשר ההוך בין רמת הביטחון ובין הריבית – ככל שהבנק בטוח יותר בהחזר החוב, הריבית שהוא יגבה נמוכה יותר. זו הסיבה אגב, שהמשכנתא ניתנת בריבית נמוכה – השיעבוד הוא הבנק כשבנוסף נעשות בדיקות לקביעת גובה ההחזר.

גם בתחום המימון לרכב הריבית יחסית נמוכה (אך לא כמו במשכנתא), מכיוון שהמלווים משעבדים את הרכב. עם זאת, אם תבקשו הלוואה בלי ביטחונות, הריבית בהתאמה תהיה גבוה יותר.מעבר לריבית ולביטחונות יש הבדלים נוספים בין הלוואות בנקאיות להלוואת חוץ בנקאיות.

הלוואות בנקאיות יכולות להיות לטווח ארוך, אך הלוואות חוץ בנקאיות הן לרוב לטווח קצר או בינוני. הסיבה לכך היא שהבנקים כאמור מכירים אתכם ויודעים לבחון את רמת הסיכון שלכם (הסיכון שבאי החזר ההלוואה). מנגד, גופים חוץ בנקאיים לא מכירים אותכם מספיק טוב, ועל מנת להקטין סיכון הם מעדיפים להלוות לתקופות קצרות יותר. זאת ועוד – בבנקים ההלוואות הן מסוגים שונים – בלון, החזר שנתי (כל שנה יש פירעון חלקי) ועוד. בהלוואות חוץ בנקאיות לרוב מדובר על הלוואות שמחזיירם בתשלומים חודשיים – כך בעצם, מעין מקטינים את טווח ההלוואה ואת גובה ההלוואה, וכך מקטינים את הסיכון.

אלא שתמיד יש יוצאים מהכלל – בהלוואות מהגופים המוסדיים, כלומר הלוואה מקופת גמל, הלוואה מקרן השתלמות וכו', ההלוואה למרות שהיא אינה בנקאית תהיה בתנאים טובים יותר, יש ביטחונות, והיא לא חייבת להיות קצרת טווח. הגופים המוסדיים פשוט מאפשרים ללקוחות מימון זול כי יש בטוחה נהדרת (קרן הפנסיה, קופת הגמל, קרן ההשתלמות).

חוץ מזה, לא תמיד הריבית בבנק נמוכה מהריבית מחוץ למערכת הבנקאית, במיוחד ובעיקר שמדובר בריבית חריגה. כאשר אתם חורגים ממסגרת האשראי אתם משלמים ריבית ועמלות שהופכות את המימון החוץ בנקאי לעדיף!

אלו מקרים שלא מתרחשים הרבה (הלוואה מגופים מוסדיים וחריגה ממסגרת אשראי). במקרים מעין סטנדרטיים (שאתם לא חורגים ממסגרות אשראי ולא לוקחים הלוואה מגוף מוסדי), המימון מחברות כרטיסי אשראי וגופי המימון החוץ בנקאיים האחרים  יחסית יקר למימון בבנקים.

ליווי פיננסי מלא ושירות אישי

נקלעתם לסיטואציה כלכלית בעייתית? צריכים פתרונות מיידים לבעיות תזרים המזומנים? הבנק אמר לכם לא? אנחנו כאן על מנת לחלץ אתכם מהמצב הבעייתי במקצועיות, רגישות ויעילות.

מעוניינים בשירות שלנו?

נשמח לעזור לכם, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם 

שירותי NPI פתרונות פיננסים

הלוואות למסורבי בנק

מתן הלוואות עבור מסורבי בנקים על ידי גופים וחברות מפוקחים על ידי משרד האוצר ובנק ישראל. יש ברשותנו את הכלים ללוות כל אדם אשר מעוניין בהלוואה, לא משנה מה הרקע הפיננסי שלו.

משכנתאות

אין אדם אשר לוקח משכנתא ולא רוצה להוזיל את העלויות עליה ולהנות מריביות נמוכות, במסלולים הכי טובים. המומחיות שלנו היא להתאים לכם את המשכנתא המשתלמת ביותר עבורכם.

תיקון ושיפור נתוני אשראי

חברת NPI בעלת רישיון להוצאת דוחות נתונים מפורטים אשר יאפשרו לכם לקבל תמונת מצב מקיפה ומדויקת בגינה דירוג האשראי שלכם נמוך או שלילי. יחד איתנו נדאג לתקן ולשפר את דירוג האשראי שלכם.

ליווי כלכלי

נבחן יחד אתכם את היכולות הכלכליות שלכם ונכין עבורכם תוכנית כלכלית המותאמת להכנסות ולמצב הפיננסי שלכם. להשגת היעדים הכלכליים אליהם תרצו להגיע.

תעודת זהות פיננסית

פרופיל פיננסי הוא כרטיס הביקור שלנו לכל מקום שבו נרצה או נצטרך לבקש אשראי. משרדינו יפיק עבורכם תעודת זהות פיננסית חכמה ומפורטת אשר תסייע בפתרון הבעיות הפיננסיות שלכם בהמשך הדרך. 

מחזור משכנתא

אם אתם מרגישים שאתם נחנקים מהמשכנתא הנוכחית שלכם, ככל הנראה שהיא לא מתאימה לכם יותר. משרדינו יסייע לכם בהתאמת משכנתא מדויקת עבורכם ובהתאם למצבכם הפיננסי.

NPI פתרונות פיננסים

אנחנו ב-NPI נדאג ללוות אתכם במקצועיות, רגישות ואחריות לפתרונות יציאה מן המשברים הכלכליים ולתכנון פיננסי נכון ומדויק עבורכם, גם אם הבנקים סירבו לכם וגם במקרים של היסטוריית אשראי שלילית.